על מנת להכין בצק לשימוש במסעדות ובבתי קפה חשוב לבחור בציוד מתאים. אחד הכלים העיקריים להכנת הבצק הוא מיקסר מקצועי. תעשיית הציוד למטבחים מציעה תפריט רחב של מיקסרים שמספקים פתרונות יעילים ומגוונים להכנת בצק למסעדה ו/או בצק לבית קפה. עם מאפיינים חדשניים ותוספות בהתאמה לצרכי העסק, מיקסר מקצועי יכול להחליף שימוש במכשירים אחרים ובכך לחסוך בעלויות הרכישה והתחזוקה. על מנת לבחור במיקסר מתאים מומלץ להכין תפריט ובו מגוון המוצרים אותם צפויים להכין בבית העסק. 


רצוי להוסיף לתפריט גם מוצרים עונתיים או כאלה שהיתכנות הכנתם נמוכה, כדי לוודא שלמיקסר הנבחר יהיו את כל המאפיינים הדרושים להכנת מגוון רחב של מוצרים. מיקסר כזה יאפשר לעסק לשנות את התפריט מעת לעת ולשלב בו מוצרים חדשים. כדאי לבדוק את הגדלים הקיימים ולוודא שבוחרים במכשיר שיוכל לבצע מגוון תהליכי ערבול ולישה. 


הקיבולת של המיקסר עשויה להשפיע על התפוקה של בית העסק (בין אם זה בית קפה או מסעדה) ובהמשך לכך על הצלחתו. בפיצרייה, בה מכינים בצק בכמויות מסחריות מדי יום, יש צורך במיקסר בעל קיבלת גדולה. זאת, בהשוואה למסעדה, בה משתמשים במיקסר להכנת קרם פירה, כתוספת מיוחדת לארוחת ערב שמוגשת אחת לשבוע. היות ופיצריות משתמשים כמובן בבצק בכמויות גדולות, קיימות גם חברות המספקות בצק לפיצרייה מהן ניתן להזמין בצק בכמויות מסחריות.  

 

מעבר לקיבולת, חשוב לבדוק את המהירויות להן מסוגל המיקסר. לכל בצק דרושה הכנה במהירות מסוימת, לכן רצוי שהמיקסר הנבחר יהיה מסוגל לעבוד במהירות הדרושה ולמשך הזמנים הדרושים, על מנת להימנע מעיכובים בתהליך העבודה במסעדה או בבית הקפה. 


כמו כן, מומלץ לבדוק שניתן לשנות את מהירות הפעולה באמצע תהליך הערבול או הלישה, משום שישנם סוגי בצק שהכנתם תלויה בכך.   

בצק לבתי קפה | בצק למסעדות

053-942-5979